radia samochodowe Kraków

0
1173
radia samochodowe Kraków

Rynek oferuje mnóstwo różnych możliwości zakupu radia samochodowego w Krakowie czy gdziekolwiek indziej. Znakomicie daje sobie rade także rynek internetowy, który groźnie konkuruje. Warto jednak się przyjrzeć temu na co zwrócić uwagę przy zakupie radia samochodowego.

Jaki model

Wybór modelu ułatwimy sobie odpowiadając na pytanie z jakiego nośnika najczęściej słuchamy muzyki czy audiobooka. Jeśli jesteście w posiadaniu wielu płyt CD i często z nich korzystacie to z pewnością trzeba rozważyć model radia samochodowego z czytnikiem płyt kompaktowych.
Jeśli Wasz komputer posiada dużo plików muzycznych zapisanych w mp3 lub WMA to z pewnością potrzebny będzie model bez czytnika CD za to z USB.
To również ważne dla osób, które często słuchają audiobooków.
Ponadto niemalże już niezbędnym standardem jest, by w wyposażeniu radia samochodowego nie zabrakło systemy antywstrząsowego, ponieważ niweluje dyskomfort powstały w wyniku przeskakiwania i zatrzymywania odtwarzanych płyt.

Dodatki

Wejście USB czy odczyt danych z kart pamięci SD jest również przydatnym dodatkiem, by móc korzystać z zapisanych w pamięci plików muzycznych czy audiobooka.
Bluetooth – przy zamontowanym w radiu mikrofonem zyskujemy zestaw głośnomówiący oraz może bezprzewodowo transmitować muzykę za pomoca głośników samochodowych.
Gniazdu AUV – do podłączenia smartfonu, iPoda czy odtwarzacza mp3.
Pilot lub sterownik w kierownicy – znacznie ułatwi korzystanie w trakcie jazdy samochodem oraz pozwoli także pasażerom z tylnego siedzenia sterować.
Panel wyświetlający – wyświetlanie informacji o stacji radiowej czy wykonawcy (RDS), możliwość odtwarzania losowego, przeszukiwanie płyty, możliwość zmiany wyświetlania na tryb nocny, który nie będzie raził w oczy światłem.
Dźwięk – możliwość ustawienia i regulacji: podbicia basów, regulację balansu czy korektor dźwięku.
Wyjścia RCA na wzmacniacz zewnętrzny, jeśli będziemy go posiadać.

radia samochodowe Kraków

Rozmiar i montaż radia

To niezwykle ważna rzecz, by nie powiedzieć podstawowa, rozmiar radia samochodowego. Są dwa rozmiary:
1 DIN – to standardowy rozmiar (50mm x 180 mm x 160mm)
2 DIN – to większe odtwarzacze i pełnią dodatkowo rolę DVD oraz GPS, mogą też posiadać siedmio calowy monitor.

Głośniki

Jeśli zależy nam na dobrej jakości dźwięku to oprócz radia samochodowego należałoby zainwestować w porządne głośniki.

Oczywiście wiele zależy od tego czego potrzebujemy, jakie mamy wymagania i jak najczęściej słuchamy radia samochodowego będąc np. w Krakowie na wakacjach.
Dobrze jest zwrócić też uwagę by miał zabezpieczenia przed kradzieżą np. zdejmowany panel przedni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ