Rozrusznik – problemy, regeneracja, wymiana

0
1673
Rozrusznik - problemy, regeneracja, wymiana

Najczęstsze awarie 

Pierwszy objaw, że dzieje się coś złego, to trudności z rozruchem. Silnik wchodzi na obroty, ale nie za pierwszym razem i przy okazji słychać metaliczny pogłos podczas zapłonu. Oprócz tego może być słyszalny ogólny hałas podczas pracy rozrusznika, co zawsze świadczy o jego nadmiernym zużyciu. Kolejna sytuacja problemowa ma miejsce wtedy, gdy po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie dzieje się zupełnie nic, co najwyżej mogą zapalać się i migać kontrolki. Oczywiście w takim przypadku przede wszystkim należy sprawdzić akumulator, kostkę stacyjki, okablowanie i napięcie w przewodach. Przyczyn może być dużo. Dlatego też po wyeliminowaniu wszelkich przypuszczeń winnym okazuje się być najczęściej rozrusznik.

Nowy, zamiennik czy regeneracja?

Kiedy stanie się tak, że po sprawdzeniu urządzenia i ewentualnej wymianie jakiegoś podzespołu lub zlikwidowaniu problemów z napięciem rozrusznik nie działa należycie, trzeba go wymienić. Niestety, nowy kosztuje sporo, ale kupowanie zamiennika to często bardzo nieodpowiedzialny i ryzykowny krok, ponieważ najczęściej nie można spodziewać się po nich długiej żywotności. Dlatego też warto rozejrzeć się za dobrej jakości sklepem, oferującym tylko sprawdzone i bardzo dobre jakościowo rozruszniki. Taką firmą jest np. Autostarter: https://www.autostarter.pl/produkty/rozruszniki, wyróżniającą się na rynku profesjonalną regeneracją alternatorów i rozruszników. Nie chodzi tylko o piaskowanie i pomalowanie rozrusznika, ale o całościową regenerację, którą ww. firma wykonuje z wyjątkową dbałością o każdy szczegół. 

Jak robią to najlepsi?

Przede wszystkim stare urządzenie demontowane jest na części i jego podzespoły są diagnozowane pod kątem awarii. Takie części jak tuleje, łożyska, bendiks, szczotki, elektromagnes, styki elektromagnesu  wymieniane są zawsze na nowe. Obudowa rozrusznika zostaje zawsze skrupulatnie odtłuszczona, poddana piaskowaniu, a następnie urządzenie jest składane i zabezpieczone warstwa antykorozyjną. Oczywiście, to jeszcze nie koniec, ponieważ na tym etapie przychodzi czas na dokładne sprawdzenie rozrusznika na stole probierczym pod katem różnych parametrów, min.: mocy, poprawności działania elektromagnesu i zazębienia. W firmie Autostarter każdy klient otrzymuje dwuletnią gwarancję na każdy zregenerowany rozrusznik.

Przezorny, zawsze ubezpieczony

Tak, jak zostało wspomniane na początku, należy zadbać o to, aby każdy symptom nieprawidłowe pracy rozrusznika bacznie sprawdzać. Jeśli dojdzie już do całkowitej awarii, trzeba myśleć mądrze i nie ufać firmom, w których jest może tanio, ale z jakością prawie zawsze na bakier. Oczywiście, nie zawsze tak jest, ale w wielu przypadkach nie ma co liczyć na długą żywotność używanego rozrusznika. Lepiej wybarw solidną firmę, która oprócz dobrej jakości urządzeń oferuje pełny zakres napraw rozruszników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ