Sportowy zestaw hamulcowy i montaż w autach do codziennej jazdy

0
1841

Miłośnicy sportów motorowych, którzy samodzielnie nie startują w żadnych zawodach, zawsze szukają rozwiązań, które pozwolą im upodobnić swoje auta do tych, biorących udział w wyścigach. Jednym z najczęściej kupowanych elementów jest profesjonalny zestaw hamulcowy, który pozwoli zatrzymać się w naprawdę zaskakująco krótkim czasie.

Warto jednak wiedzieć, które elementy posiadają również wpływ na drogę hamowania i czy taki sportowy zestaw hamulcowy, jest w ogóle opłacalny do aut, które wykorzystywane są do codziennej jazdy.

Wysoka cena i jakość produktu

Stawiając obok siebie produkty, które dostosowane są do kategorii sportowej i zestawy hamulcowe dla aut osobowym, można szybko zauważyć, że cena jest w stanie wzrosnąć kilkukrotnie i nie będzie to kwestia 100-200 złotych, tylko na przekraczającą 1000. Czy warto tyle wydać na hamulce, które nie będą posiadać takich obciążeń jak auta sportowe?

Jeśli dołączymy do zestawu dobrej jakości opony, hamulce sportowe będą posiadać sens, ponieważ są to dwa elementy, które mają największy wpływ na drogę hamowania. Śmiało można powiedzieć, że nowe opony samochodowe wysokiej klasy, mogą kosztować nawet w granicy 1500-4000 zł.

Gdzie kupić zestawy hamulcowe w wersji sportowej?

Biorąc pod uwagę oferty sklepów stacjonarnych, rzadko oferują one produkty z linii sportowej od ręki, ponieważ niewielu klientów chce je kupić – zazwyczaj decydują się dużo bardziej budżetowe zestawy hamulcowe. Oczywiście można nabyć je na specjalne zamówienie, jednak prawdopodobnie cena również nie będzie atrakcyjna – lecz sklepy stacjonarne, korzystają z ofert profesjonalnych dystrybutorów lub kontaktują się bezpośrednio z producentem, więc klienci posiadają gwarancję, że sprzęt będzie w pełni oryginalny.

Druga opcja jest nieco prostsza, jednak często również należy czekać na swoje zamówienie, jednak można zaoszczędzić nieco środków – mowa oczywiście o sklepach internetowych, które oferują dużo niższe prowizje.

Ostatnią możliwością jest złożenie zamówienia w sieci z pomocą portali aukcyjnych. Wyposażenie zazwyczaj dostępne jest od ręki, natomiast ceny charakteryzują się najniższą marżą, więc klienci najchętniej korzystają właśnie z tej propozycji. Jaka jest największa wada? Problemem może być oryginalność sprzętu, gdyż firmy zajmujące się produkcją podróbek, często wybierają wyposażenie motoryzacyjne.

Należy zastanowić się nad tym, czy warto jest ryzykować zakupem sprzętu z niepewnego źródła, by zaoszczędzić kilkanaście procent przy tak wysokiej kwocie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ