SUV – idealne rozwiązanie dla rodziny

0
3020

Wśród luksusowych aut osobowych w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się SUV-y. Są one połączeniem auta osobowego z terenowym. Popularność SUV-ów sprawiła, że są one produkowane przez największe koncerny samochodowe, także przez bawarski koncern BMW. Napęd 4×4, wysokie nadwozie i szerokie koła – to najbardziej charakterystyczne cechy SUV-ów. Czy sprawdzają się on w roli auta dla dużej rodziny?

Czy SUV-y są bezpieczne?

SUV-y wyróżniają się mocniejszym zawieszeniem od innych aut osobowych. Są one także bardziej od nich masywne. Standardowo wyposażone są systemy ABS oraz trzypunktowe, automatyczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażerów. W trosce o bezpieczeństwo w SUV-ach marki BMW montowane są także kurtyny powietrzne, światła dzienne i dwustopniowe światła stop. Jeżeli zależy na na zwiększeniu swojego bezpieczeństwa to możemy zdecydować się na wyposażenie dodatkowe: asystenta świateł drogowych, czujniki deszczu i zmierzchu, reflektory adaptacyjne i biksenowe. Standardowo BMW w swoich SUV-ach montuje na tylnych siedzeniach foteliki dla dzieci. Wysokie zawieszenie sprawia, że kierowca ma lepszą widoczność, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Oczywiście o tym, czy podróżowanie SUV-em będzie bezpieczne decyduje nie tylko wyposażenie auta, ale przede wszystkim styl jazdy kierowcy.

Komfort podróżowania

Osoby, które poszukują samochodu dla dużej rodziny zwracają uwagę nie tylko na to, czy auto to będzie bezpieczne, ale także komfortowe. Podróż na wakacje z dziećmi oznacza, że liczba bagaży, które ze sobą zabieramy jest bardzo duża. SUV, który ma być autem rodzinnym powinien mieć więc przede wszystkim duży bagażnik, w którym zmieści się nie tylko duża liczba walizek i toreb podróżnych, ale także dziecięcy wózek. Do tego duże rodziny potrzebują auta, które ma przestronne wnętrze. Wszystko to znajdziemy w BMW X5. Auta te są dostępne na rynku od roku 2000. Sprzedawane są w wersji pięcio- i siedmioosobowej. W zależności więc od tego, jak duża jest nasza rodzina możemy wybrać model, który dodatkowo ma trzeci rząd siedzeń.

SUV-y cieszą się od kilku lat bardzo dużą popularnością. Są postrzegane, jako samochody luksusowe, które doskonale radzą sobie w trudnych warunkach. Coraz mniej przypominają typowe auta terenowe. Świetne wyposażenie, masywny wygląd i bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa – to cechy, które przyczyniają się do tego, że należą one do chętnie kupowanych modeli samochodów. Jeśli jeszcze dodamy do tego komfort podróżowania, to okaże się, że SUV sprawdzi się także, jako auto nawet dla dużej rodziny. Dla małych dzieci małym problemem może okazać się wsiadanie i wysiadanie z samochodu ze względu na jego wysokie zawieszenie. Z problemem tym można sobie jednak poradzić i nie powinien on nas zniechęcać do wybrania SUV-a na rodzinny samochód. Z drugiej jednak strony wysokie zawieszenie ułatwia rodzicom zapięcie dzieci w fotelikach. SUV-y to samochody uniwersalne, które sprawdzają się zarówno w czasie jazdy po mieście, jak również podczas wakacyjnych podróży.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia

[Głosów:3    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ