Szkoła bezpiecznej jazdy – kiedy warto się na nią zdecydować?

0
1001
szkoła jazdy

Jak się szybko w wielu przypadkach okazuje, zdanie prawa jazdy wcale nie równa się temu, że dana osoba faktycznie potrafi jeździć. Jak to możliwe? Powodów może być wiele. Pobłażliwe podejście instruktorów, a następnie egzaminatora albo brak pewności siebie na drodze, gdy nie możemy liczyć na pomoc osoby siedzącej obok. Niezależnie od przyczyn, często zdarza się po prostu tak, że uprawnienia do kierowania pojazdem nie są równoznaczne z tym, że naprawdę potrafimy to robić dobrze. W takim wypadku kłania się szkoła bezpiecznej jazdy.

Szkoła bezpiecznej jazdy – o co chodzi?

Jeśli chodzi o naukę jazdy, to okazuje się, że nie mamy jedynie do czynienia z typowymi szkołami jazdy przygotowującymi przyszłym kierowców do poruszania się na drodze. Osoby, które mają już prawko, ale nadal potrzebują szkolenia, mogą pomóc sobie, zapisując się do szkoły bezpieczniej jazdy. No dobrze, ale co dalej?

Po zdecydowaniu się na ten ważny krok trafiamy w ręce wykwalifikowanych instruktorów. Na etapie początkowym dosyć istotną rolę odgrywa wywiad. Bardzo ważne jest to, aby osoba zapisująca się do szkoły bezpiecznej jazdy potrafiła ocenić swoje problemy na drodze. Często wynikają one nie tyle, ile z niewiedzy, albo braku umiejętności, ale z blokady psychicznej.

Kiedy warto zapisać się do szkoły bezpiecznej jazdy?

W prawdziwej, dobrej akademii bezpiecznej jazdy uzyskamy pomoc na wielu płaszczyznach. Będziemy więc mogli polepszyć swoją wiedzę z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego, ale i dowiemy się wiele na temat techniki bezpiecznej jazdy. Uzyskamy praktyczne i proste porady, które wpłyną pozytywnie na nasze podejście do kierowania. Dlatego też do szkoły bezpiecznej jazdy warto zapisać się, gdy brak nam dostatecznej wiedzy, ale i gdy tę wiedzę posiadamy, ale nie czerpiemy przyjemności z jazdy.

Często również znajdujemy się w sytuacji, w której sami zauważamy, że jesteśmy zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Przez głowę wtedy może nam przebiec myśl, którą najpewniej usłyszeliśmy już niejednokrotnie od znajomych, a mianowicie ‘’nie każdy musi jeździć’’. Zaczynają więc pojawiać się wątpliwości – czy aby na pewno nadaję się do prowadzenia pojazdu? Nie warto wtedy zwlekać ani chwili dłużej. Stawiając na dobrą szkołe bezpiecznej jazdy, dowiemy się, w czym tkwi problem i będziemy pracować nad jego eliminacją. Czasami nie jesteśmy świadomi tego, jak niewiele dzieli nas od pokochania prowadzenia samochodu.

Dlaczego warto zapisać się do szkoły bezpiecznej jazdy?

Tego typu placówki mogą pomóc osobom, które borykają się z problemami na drodze, ale i są świetną okazją do sprawdzenia samego siebie w wielu różnych nietypowych sytuacjach, co niesie za sobą nie tylko przydatne doświadczenie, ale i stanowi formę rozrywki. Tak jest, chociażby w przypadku ćwiczenia na kręgu poślizgowym. Wiele szkół bezpiecznej jazdy dysponuje właśnie takimi obiektami.

Sprawdzenie się w takiej sytuacji pozwoli nam na własnej skórze przekonać się, jak zachowa się samochód w naprawdę niekorzystnych warunkach drogowych. Dzięki temu będziemy w stanie doskonalić nasze umiejętności szybkiego reagowania i dowiemy się, w jaki sposób sterować samochodem tak, aby nie wpaść w poślizg. Jest to ćwiczenie, które jest w stanie nas wiele nauczyć, ale i dostarczy nam sporej dawki adrenaliny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ