Tarcze hamulcowe od polskiego producenta

0
902
Tarcze hamulcowe od polskiego producenta

Polska branża motoryzacyjna sukcesywnie się rozwija, oferując coraz więcej dla rodzimych konsumentów. Jedną z najprężniej funkcjonujących gałęzi tego przemysłu jest produkcja komponentów do układów hamulcowych. Polskie klocki hamulcowe i polskie tarcze hamulcowe nie są już niczym nadzwyczajnym. Rodzimi przedsiębiorcy wdrażają nowe produkty zarówno na krajowy rynek, jak i zagraniczny. Możemy wreszcie stwierdzić, że polska produkcja części samochodowych stoi na wysokim poziomie. Dlaczego warto korzystać z wytworów krajowych przedsiębiorstw?

Tarcze hamulcowe producent – czym charakteryzują się nowoczesne komponenty do układów hamowania?

Producenci tarcz i klocków hamulcowych stają przed koniecznością dostosowania części do zmieniających się warunków drogowych. Dużym problemem, w komponentach starego typu, było zbieranie się wody i brudu w obrębie tarcz. Niepożądane czynniki zmniejszały skuteczność zaciskania się klocków hamulcowych na tarczy, doprowadzając do szybszego ich zużycia. Droga hamowania, w przypadku zalegania brudu i błota wewnątrz układu, znacznie się wydłużała, oddziałując na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Dzisiejsze klocki i tarcze hamulcowe, produkowane także przez krajowych producentów, nie podlegają tego typu trudnościom eksploatacyjnym.

System rowków i nacięć, jaki fabrycznie stosuje się w komponentach, zapobiega przegrzewaniu się układu i przyczynia się do odprowadzania wilgoci i brudu. Współczesna tarcza hamulcowa, patrząc na jej konstrukcję, przypomina nieco bieżnik. Nacięcia i otwory pozwalają na swobodne odprowadzania zanieczyszczeń, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa kierującego i innych osób. Z tego typu technologii korzystają także polscy producenci komponentów do układów hamulcowych, tacy jak m.in. firma Breck.

Klocki hamulcowe producent z Polski – wielki wybór części do samochodów

Użytkownicy pojazdów mogą wybierać zarówno komponenty w klasie standard, jak i części o charakterystyce premium. Dostępne są także nowoczesne, ceramiczne tarcze przeznaczone dla stuningowanych, sportowych samochodów. Komponenty w zwykłym standardzie przeznaczone są dla kierowców niewymagających, ceniących sobie ekonomiczne podejście do eksploatacji pojazdu. Tego typu komponenty są w pełni bezpieczne, jednakże nie posiadają tak dużych walorów użytkowych, jak droższe alternatywy.

Jeśli kierowca często korzysta z samochodu, warto wówczas zastanowić się nad zastosowaniem komponentów o jakości premium. Są to klocki i tarcze hamulcowe wykonane z nieco bardziej odpornych materiałów, w których zastosowano innowacyjne techniki produkcji. Musimy jednak wiedzieć, że generalnie każde tarcze i klocki hamują – jeśli są dobrze dopasowane do samochodu i posiadają homologację oraz certyfikaty. Dobór jakościowy jest kwestią drugorzędną, dlatego przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich bezawaryjność i wytrzymałość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ