VW Polo spalanie

0
2095
VW Polo spalanie
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzisiaj porozmawiamy o koszmarze wielu kierowców. Zwłaszcza tych, których portfel nie jest zbyt gruby. Mianowicie o spalaniu w konkretnej marce samochodu. Na początek jednak kilka faktów. Po pierwsze nie ma się co oszukiwać. Im samochód więcej pali, tym więcej zapłacimy za paliwo. Po drugie prędkość spalania jest zawsze wprost proporcjonalna do pojemności silnika i jego mocy. Silnik o pojemności 2.0 musi palić więcej niż ten o pojemności 1.2. Tak działa fizyka i nasz wpływ (jak i również wpływ producentów), na ten stan rzeczy jest tak naprawdę marginalny.

VW Polo spalanieSkoro już rozważyliśmy tą kwestię, to możemy przejść do dalszej części analizy. A porozmawiamy o tym, jakie jest spalanie w przypadku samochodów marki vw Polo. Posłużymy się tutaj raportami spalania, które są szeroko dostępne w Internecie. Poniższe wartości spalania różnią się od siebie w zależności od tego, jakie paliwo w danym modelu zostało wykorzystane.

Volkswagen Polo – coupe (3 drzwiowy)
Miasto: 6,6l Trasa: 5,4l
Miasto: 8,7l Trasa: 7,5l
Miasto: 4,8l Trasa: 3,5l

Volkswagen Polo – hatchback (3 drzwiowy)
Miasto: 7,1l Trasa: 5,7l
Miasto: 9,5l Trasa: 8,7l
Miasto: 5,8l Trasa: 4,5l

Volkswagen Polo – hatchback (5 drzwiowy)
Miasto: 7,3l Trasa: 5,8l
Miasto: 8,4l Trasa: 7,1l
Miasto: 5,7l Trasa: 4,5l

Volkswagen Polo – kombi (5 drzwiowy)
Miasto: 8,4l Trasa: 6,2l
Miasto: 10,1l Trasa: 7,8l
Miasto: 5,3l Trasa: 4,2

Volkswagen Polo – sedan (4 drzwiowy)
Miasto: 7,5l Trasa: 6,2l
Miasto: 8,8l Trasa: 9,0l
Miasto: 6,2l Trasa: 5,0l

Zanim przejdziemy dalej z analizą pragniemy jeszcze zwrócić państwa uwagę na fakt, że VOLKSWAGEN Polo w zależności od wersji i pojemności silnika, waha się od 3,4 do 6,6 l w cyklu mieszanym na 100km. Wersją o najniższym spalaniu w cyklu mieszanym jest VOLKSWAGEN Polo 1.4 TDI BMT Comfortline Hatchback V II 1.5 90KM. Najwięcej spala VOLKSWAGEN Polo 45 Hatchback III I 1.1 45KM. Nie umieszczaliśmy w tej pracy tabelek z dokładnym opisem spalania dla każdego modelu vw Polo jaki powstał, ponieważ zajęłoby to zdecydowanie zbyt wiele miejsca. Te dane, które przedstawiliśmy powyżej w zupełności wystarczą na wyciągnięcie pewnych wniosków. Mianowicie VW Polo ma jedno z najniższych spalań jeżeli chodzi o samochody w szerokim, publicznym użytku. To czyni z niego jeden z lepszych wyborów, zwłaszcza dla ludzi młodych, których jeszcze nie stać na utrzymanie większego auta. Taki VW Polo ma wystarczająco dużo mocy, żeby zaspokoić potrzeby większości kierowców, a jednocześnie, wcale nie jest drogi w utrzymaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ