Wosk do samochodu

0
1603
Wosk do samochodu

Wosk do samochodu – jaki wybrać? Zastanawia się nad tym niejeden kierowca. Wszystko też zależy na przykład od koloru auta, bo inny wosk powinniśmy wybrać do czarnego samochodu, a inny do białego. Jeśli ktoś wymyślił sobie, że jego auto powinno być lśniące, to powinien idealnie dopierać kolory. Jak zatem wybrać odpowiedni wosk do auta?

Na początek

Na początku powinniśmy ustalić to, w jakim stanie jest lakier naszego samochodu. Czy można na przykład położyć na nim warstwę wosku i ile czasu trzeba przeznaczyć, aby był odpowiednio woskowany. Dlaczego musimy na to zwrócić uwagę? Dlatego, że inny wosk musi być zastosowany w sytuacji, kiedy czas nas goni i pragniemy bardzo szybko nawoskować lakier. Innego wosku użyjemy z kolei w sytuacji, kiedy mamy więcej czasu i możemy na takie zabiegi więcej tego czasu przeznaczyć, na przykład w sobotę popołudniu. Możemy wówczas wykorzystać maszynę polerską. Trzeba też umieć oczywiście posługiwać się taką maszyną.

Wosk do samochodu
Wosk płynny – woskowanie na szybko

Kiedy liczy się szybki efekt, możemy wykorzystać wosk w płynie. Płynny wosk sprawi, że lakier będzie miał połysk w krótkim czasie. Jest to nawet w ciągu kilku chwil. W tym czasie nasze auto nabierze blasku. Po taki wosk najlepiej jest sięgać po każdym myciu. Wosk w płynie jest również świetny dla tych, którzy lubią najróżniejsze zloty i spoty samochodowe. Najpierw oczywiście przygotowujemy takie auto do zlotu a potem przemierzamy wiele kilometrów w pyle i kurzu. Kiedy takie auto dociera na miejsce, okazuje się, że nie jest już tak piękne jak na początku. Połysk już nie jest taki piękny jak na początku. Wtedy taka szybka metoda woskowania jest świetna, bo potrafi przywrócić blask naszemu autu w kilka chwil.

Wosk syntetyczny – gdy zależy ci na trwałym efekcie

A teraz drugi sposób, zdecydowanie bardziej trwały. Jeśli zależy nam na długiej schronie, wówczas ten sposób jest super opłacalny. Płynna konsystencja wosku syntetycznego sprawi, że aplikowanie takiego produktu jest mniej wymagające. Taki wosk możemy nakładać zarówno ręcznie jak i w przypadku maszyny polerskiej. Wosk syntetyczny ma takie zadanie, że chroni lakier przed czynnikami, które mogą zaszkodzić. Taki wosk utrzymuje się na lakierze nawet pół roku! Do wosku jest dołączony gąbkowy aplikator. Przy pomocy takiego aplikatora nakładamy wosk na odtłuszczony i suchy lakier. W ten sposób wosk wiąże się z lakierem i chroni go bardzo trwale. Oczywiście nakładanie takiego wosku można także wykonywać maszynowo. Potrzebujemy do tego polerki na najniższych obrotach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ