Producenci klocków i tarcz hamulcowych

0
616
Producenci klocków i tarcz hamulcowych

Jakość tej części ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Tarcza hamulcowa jest częścią zamienną, której nie należy lekceważyć. Na rynku jest wielu producentów, ale nie wszyscy z nich są oferują części wysokiej jakości.

W naszym przeglądzie weźmiemy pod uwagę firmy, których tarcze hamulcowe są zasadnie uważane za najbardziej niezawodne i najlepsze. Klasyfikacje opierają się na specyfikacjach producenta, a także na opiniach serwisów i właścicieli, którzy zamontowali produkty danej marki w swoich samochodach.

Najlepsze niedrogie tarcze hamulcowe

Produkty producentów reprezentowanych w tej kategorii to najlepsze z całej gamy tarcz hamulcowych w segmencie budżetowym.

Breck

Breck stawia przede wszystkim na innowacyjne rozwiązania. Części samochodowe tworzone są z najwyższej jakości materiałów w specjalnej technologii. Dzięki temu charakteryzują się one niskim zużyciem przy zachowaniu wysokiej skuteczności hamowania. Co najważniejsze, Breck cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród specjalistów z branży motoryzacyjnej. Posiada ponad 500 referencji oraz współpracuje z blisko 10 000 warsztatów samochodowych. Zakład produkcyjny w Budzyniu to obecnie najnowocześniejsza fabryka materiałów ciernych w Europie Środkowo-Wschodniej. Produkowane części spełniają najwyższe standardy i wymagania.

Nipparts

Holenderska firma Nipparts zaopatruje dużą część rynku europejskiego w wysokiej jakości części zamienne spełniające certyfikaty TUV i ECE R90 do samochodów japońskich i koreańskich. Stale poszerzając swój asortyment, Nipparts oferuje dziś ponad 16 000 części do większości azjatyckich marek samochodowych. Ścisła kontrola i testy podczas procesu produkcyjnego znacznie zmniejszyły liczbę odrzutów.

Awantech

Części zamienne do samochodów produkowanych w fabrykach tego południowokoreańskiego producenta trafiają zarówno na rynek wtórny, jak i na przenośniki znanych gigantów samochodowych KIA i HYUNDAI, co świadczy o ich nienagannej jakości i niezawodności. Jednocześnie cena tego produktu jest o rząd wielkości niższa niż w przypadku podobnej grupy towarów innych firm.

Firma dostarcza produkty nie tylko na rynek wtórny (handel detaliczny), ale także współpracuje z największymi światowymi koncernami: Renault (popularne w modelach Logan i Megan), Skoda VAG (Octavia i Fabia), Nissan, koreańska Kia (modele Rio i Optima). ) oraz Hyundai (modele Elantra i Solaris). Tarcze hamulcowe o najlepszych osiągach pokazują się przy umiarkowanej, cichej jeździe, jednak podczas hamowania awaryjnego wydajność gwałtownie spada. Ograniczenie to rekompensuje cena – jest prawie dwukrotnie niższa niż u wiodącej marki.

Bosch

Niemiecki producent sprzętu budowlanego i AGD, zajmujący się produkcją wysokiej jakości części samochodowych. Legenda głosi, że Bosch lwią część czasu poświęca na testowanie produkowanych produktów – każda wyprodukowana tarcza hamulcowa przechodzi testy laboratoryjne.

NiBk

Młoda firma produkcyjna z Japonii, która rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku. Jest częścią dużego koncernu JNBK Corporation, który specjalizuje się w produkcji części do układów hamulcowych. Produkuje tarcze hamulcowe nie tylko do samochodów własnego kraju – ponieważ salony dealerskie są „zatłoczone” w Polsce, Europie, a nawet Ameryce – prawdziwe pokrycie rynku tarczami jest niesamowite.

Ferodo

Tarcze hamulcowe największego brytyjskiego koncernu Federal Mogul obejmują prawie 95% europejskiego rynku samochodowego. Ponieważ firma zajmuje się wyłącznie układami hamulcowymi, jakość produktów okazuje się odpowiednia, co jest decydującym czynnikiem u producentów samochodów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ