Szybkie odświeżenie klimatyzacji w samochodzie

0
991
Szybkie odświeżenie klimatyzacji w samochodzie

Układ klimatyzacji w samochodzie do sprawnego i efektywnego działania potrzebuje regularnego serwisu. Odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczno-pielęgnacyjne pozwalają zapewnić długą i bezawaryjną pracę. Okazuje się niestety, że wielu kierowców zaczyna reagować dopiero w momencie, kiedy w kabinie pojawia się nieprzyjemny zapach. Tymczasem można skutecznie zapobiec temu zjawisku.

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach w układzie klimatyzacji?

Przyczyną nieprzyjemnego zapachu w kabinie jest parownik. Element ten pracuje w warunkach wilgoci i braku dostępu do światła. W związku z tym jest narażony na rozwój grzybów i pleśni w jego wnętrzu. Te z kolei stanowią spore zagrożenie dla zdrowia użytkowników pojazdu. Wdychanie powietrza zanieczyszczonego przez grzyby i bakterie może wywoływać niepożądane reakcje alergiczne. W momencie, kiedy z układu zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach, jest już za późno na działania profilaktyczne. Aby nie doprowadzić do takiej sytuacji należy stosować odpowiednie środki zapobiegawcze.

Jak działają aktywne pianki?

Jedną z najtańszych i najprostszych metod dezynfekcji układu klimatyzacji jest zastosowanie aktywnych pianek. Środek jest wprowadzany do kanału wentylacyjnego przez długi, elastyczny wężyk. Pianka ma formę delikatnej substancji o doskonałych właściwościach penetrujących. Dzięki temu dociera we wszystkie zakamarki kanałów wentylacyjnych oraz do powierzchni parownika. Aktywna pianka zawiera substancje, które niwelują działanie grzybów i bakterii. Jednocześnie ogranicza wydzielanie nieprzyjemnych zapachów przez kratki wentylacyjne.

Po oczyszczeniu z wykorzystaniem aktywnej pianki warto przeprowadzić dezynfekcję za pomocą dedykowanych środków w sprayu z dodatkiem cząsteczek nanosrebra. Nanotechnologia zastosowana w preparacie pozwala skutecznie walczyć z nieprzyjemnym zapachem długo po użyciu aktywnej pianki.

Na czym polega ozonowanie układu klimatyzacji?

Ozonowanie klimatyzacji wykonywane jest przy użyciu tzw. ozonatora. Urządzenie wytwarza ozon w ilości 1000 mg/h. Ozon wykazuje silne właściwości utleniające, co umożliwia skuteczną walkę z bakteriami, pleśnią, kurzem oraz nieprzyjemnymi zapachami w aucie. Sam zabieg ozonowania jest dosyć prosty. Po wprowadzeniu ozonatora do kabiny samochodu należy odpalić silnik oraz włączyć wentylator i ozonator. Warto przy tym ustawić obieg wewnętrzny powietrza w aucie. Ozonator wytwarza ozon, który krążąc po układzie wentylacyjnym, zabija wszystkie drobnoustroje. Cały zabieg trwa około 40 minut.

Na czym polega zastosowanie ultradźwięków?

Stosując ultradźwięki, również można skutecznie walczyć z grzybami i drobnoustrojami we wnętrzu samochodu. W tym przypadku wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które generuje ultradźwięki o częstotliwości 1,7 MHz. Fale ultradźwiękowe zmieniają skondensowany płyn dezynfekujący w mgiełkę o średnicy kropel ok. 5 mikronów. Mgła, wypełniając wnętrze samochodu, dostaje się do parownika, usuwając przy tym wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się w układzie.

Podstawą dbałości o układ klimatyzacji jest regularne stosowanie odpowiednio dobranych środków. Korzystając z oferty firmy ClimaPartner, można zaopatrzyć się m. in. w płyny do odgrzybiania i dezynfekcji, jak również preparaty do czyszczenia parowników. Regularne stosowanie tych środków znacznie wydłuży żywotność klimatyzacji, poprawiając przy tym komfort podczas podróży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ